Pozorujeme zvýšený zájem o nákup dopravní techniky  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Pozorujeme zvýšený zájem o nákup dopravní techniky

Pozorujeme zvýšený zájem o nákup dopravní techniky

 
lide-2

středa, 31. března 2021

Přinášíme další názor našeho Barometru silniční autodopravy 2021, tentokrát dodavatele odvětví. Jak srovnává letošní první tři měsíce roku s těmi loňskými Ing. Michal Žižák, jednatel EWT spol. s r.o.?

 

"Počátkem roku 2020 jsme útrpně sledovali, jak neustále klesá trh užitkových vozidel a zejména přípojné techniky v České republice. Tento trend jsme zaznamenávali již uplynulých pět let. Věděli jsme, že dopravní společnosti spíše směřují ke snižování velikosti svých vozových parků. Hlavním problémem v tomto období byl nedostatek pracovních sil. Zejména pracovní trh na poli řidičů nákladních automobilů byl prakticky vyčerpán."

"V prvních týdnech roku 2021 hledíme do budoucna nejen my, ale i naši zákazníci s mírným optimismem. Přes citelný pokles výroby kvůli uzavření výrobních závodů na jaře loňského roku se ukázalo, že poptávka stále existuje. A co víc, aktuálně pozorujeme zvýšený zájem o nákup dopravní techniky. Jsme přesvědčeni, že činnost přepravy zboží bude stále žádaná a pracovní pozice řidiče kamionu bude nadále vyhledávaná, neboť se ukázalo, že i přes všechny uzávěry fungovala přeprava zboží prakticky neustále."

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz