Peugeot Dangel 4x4  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Peugeot Dangel 4x4

Peugeot Dangel 4x4

 
image2855

úterý, 8. října 2013

V areálu tvrze Hummer, na třetím kilometru hradecké dálnice, motorističtí novináři v terénu testovali užitková vozidla značky Peuget s pohonem všech kol. Úpravy vozidel pro těžší terén provádí francouzská společnost Dangel, a to nejen pro...

 
V areálu tvrze Hummer, na třetím kilometru hradecké dálnice, motorističtí novináři v terénu testovali užitková vozidla značky Peuget s pohonem všech kol.

Úpravy vozidel pro těžší terén provádí francouzská společnost Dangel, a to nejen pro domácí výrobce. Úpravy pro nezpevněné vozovky se značkou Dangel 4x4 předvedla společnost Peugeot ČR s.r.o. u všech představitelů typových řad lehlých užitkových vozidel.

Více než třicet let zkušeností
Henri Dangel se proslavil v sedmdesátých letech v motoristickém sportu. Roku 1975 se začal zajímat o vozy s pohonem všech kol a v první fázi přišel s nápadem prodávat sady pro přestavby Peugeotu 504 se znakem náprav 4x2 na verzi 4x4. Po první projektové fázi svůj návrh roku 1978 předložil přímo společnosti Peugeot, která mu poskytla dva vozy 504 Break. Na jaře roku 1980 byla podepsána partnerská spolupráce týkající se prodeje vozů Peugeot 504 4x4. S tím souviselo i založení společnosti Automobiles Dangel. První vůz této značky byl vyroben v roce 1987 a nákladní verze 4x4 jen o čtyři roky později. K novodobé historii patří události let 2007 až 2009, kdy se každým rokem na významných autosalonech objevují postupně užitkové verze Boxer, Expert a Partner s pohonem všech kol. Za tři desetiletí se značka Automobiles Dangel prosadila jako plnohodnotný výrobce, který v současné době vyrábí 3000 vozidel ročně a dosahuje obratu 15,5 milionů eur.Brány závodu opustilo již více než 30 000 vozů a Dangel se tak stal největším francouzským výrobcem terénních užitkových vozidel.

Současná produkce 4x4
Letos vyjely z dílny francouzské firmy Dangel další přírůstky do rodiny vozů s pohonem všech kol, a to Peugeot Expert Tepee 4x4, Peugeot Boxer Minibus 4x4 a Peugeot Partner Tepee 4x4 doplněný o ESP. S přívlastkem Dangel se tedy dnes vyrábějí stovky osobních i nákladních vozidel renomovaných značek upravených francouzskou firmou na pohon všech kol. Alsaská společnost si vybírá často vozidla seskupení Peugeot-Citroën. Nevyhýbá se však ani spolupráci s renomovanými italskými a dalšími zahraničními značkami. Ostatně tak se prezentovala i na posledních evropských autosalonech. Jednou z více než třiceti zemí, kam vozy ze závodu v Sentheimu směřují, je i Česká republika, kde byla nyní nabídka vozů 4x4 rozšířena o zmíněné osobní verze typů Expert a Boxer. Peugeot Expert ve verzi Furgon je zařazen do výrobního programu firmy Dangel už od roku 2008. Nyní mohou zákazníci v ČR kromě krátké a dlouhé nákladní varianty objednávat také osobní verze Tepee 4x4 v šesti- až devítimístném provedení. Tyto modely představují zajímavé řešení pro soukromé i firemní zákazníky, kteří pracují v místech, kam se běžným vozem obtížně dostává, a musí jezdit po nesjízdných, zasněžených či blátivých vozovkách. Peugeot Boxer s pohonem všech kol nabízí díky své zvýšené světlé výšce, velkému objemu i užitečnému zatížení rozmanité využití pro práci i zábavu. Lze ho použít jako sanitku, kempinkový vůz, pojízdnou dílnu či vůz pro náročné nasazení u stavební firmy. Boxer Minibus 4x4 dokáže přepravovat až devět osob ve všech ročních obdobích a v každém náročnějším terénu. Bez ohledu na rozvor jsou k dispozici tři verze Dangel: Endurance, Performance a Extrême. Koncepce Dangel se neomezuje pouze na vestavění pohonu všech kol. Na každém voze jsou navíc provedeny speciální úpravy vylepšující jízdní vlastnosti v terénu. Hlavní z nich se týká tlumičů, jejichž koncepce byla přepracována tak, aby bylo docíleno zvýšení světlé výšky. Přestavba Dangel zahrnuje také montáž spodního ochranného krytu motoru a částí pohonu předních kol.
Osobní verze užitkových vozů v provedení 4x4 jsou v prodeji od března 2013. Peugeot Partner 4x4 nabízí možnost objednání doplňku ESP.

Více: Truck&business 4/2013


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz