Nová, robustní a pohodlná kabina modelu Volvo FMX  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Nová, robustní a pohodlná kabina modelu Volvo FMX

Nová, robustní a pohodlná kabina modelu Volvo FMX

 
image2710

středa, 17. dubna 2013

Zpevněný robustní exteriér s pohodlnějším pracovním místem a ergonomicky vylepšeným vnitřním prostorem. Kabina nového vozidla Volvo FMX dává bezpečné a efektivní stavební práci nový rozměr. Nový model Volvo FMX má kabinu vyrobenou z...

 
Zpevněný robustní exteriér s pohodlnějším pracovním místem a ergonomicky vylepšeným vnitřním prostorem. Kabina nového vozidla Volvo FMX dává bezpečné a efektivní stavební práci nový rozměr.

Nový model Volvo FMX má kabinu vyrobenou z vysokopevnostní oceli, která byla testována podle světových bezpečnostních norem. Všechny součástky přední části vozidla byly navrženy tak, aby též bylo dosaženo vyšší životnosti. „Charakter nového modelu FMX se zakládá na jeho spolehlivém image. Co vidíte, je přesně to, co dostanete. Plně vybavený nástroj, stoprocentně připravený na těžkou práci. Toto vozidlo pro stavebnictví je jako drsný akční hrdina – i po tvrdé práci vypadá stále skvěle," říká ředitel pro design Rikard Orell.

Dokonalá viditelnost

Umístění kabiny nízko vzhledem k podvozku umožňuje snadno vstupovat i vystupovat z vozidla a nabízí řidiči výbornou viditelnost. Díky tomu se snižuje riziko poškození vozidla a zlepšuje bezpečnost osob pracujících v jeho blízkosti. Stejně jako u modelů Volvo FH a FM byl klasický kovový znak Volvo přesunut na nové místo nahoru pod čelní sklo. U tohoto vozidla pro stavebnictví je kovový znak ještě větší a příčný pruh je silnější a barevně sladěný s černým pozadím. Do mřížky je integrováno praktické držadlo. Výroba nového modelu Volvo FMX pro evropské trhy začíná v září 2013.

Detaily přispívající ke zvýšení robustnosti

Zde je uvedeno několik příkladů dalšího zlepšení pevnosti a robustnosti kabiny:
Nárazník je pevnější a silnější. Jde o sestavu složenou ze tří částí; po stranách střední části jsou dva samostatné rohy, které fungují jako příhodné schůdky. Rohy jsou vyrobeny z elastického materiálu, který nepraská a lépe si poradí s kolizemi v nízkých rychlostech.  Nad nárazníkem je umístěno vlečné oko z litiny dimenzované až na hmotnost 32 tun. Nové moderně tvarované světlomety jsou nyní ještě robustnější a nabízejí lepší světelný výkon. Jejich design zdůrazňuje vazby na ostatní vozidla značky Volvo.  „Servis je nyní jednodušší díky tomu, že všechny komponenty světlometů včetně ukazatelů směru a světel pro denní svícení jsou integrovány do jediného celku. Hlavní i potkávací světla jsou lepší než dřív," říká Rikard Orell. „Zákazník si může osvětlení dále vylepšit pořízením bi-xenonových světel."

Lepší pozice řidiče
Vnitřní prostor kabiny nového modelu Volvo FMX byl zcela přepracován se zaměřením na pohodlí a ergonomii pracovního místa řidiče. Kabina je oproti předchozímu modelu prostornější a obsahuje více úložných prostorů. Nové sedadlo lze naklonit více dopředu o další čtyři stupně a opěradlo je o 10 milimetrů tenčí než dříve.

Ovládací prvky na volantu a nakloněná přístrojová deska
Volant je vybaven integrovanými řídicími tlačítky pro různé funkce včetně tempomatu, telefonu, navigace a dalších. Nová černá přístrojová deska je nyní ještě více nakloněna směrem k řidiči. „Řidič má takto k dispozici dobře a logicky rozvržené pracovní prostředí a všechny ovládací prvky, tlačítka a funkce jsou nadosah," říká Ulf Andreasson, manažer pro vývoj kabin společnosti Volvo Trucks. Aby bylo více prostoru pro nohy, byl klíč zapalování přesunut nahoru k přístrojové desce. Vpravo od něj jsou umístěny další důležité funkční prvky, například velký integrovaný informační displej. Vpravo od nakloněné části je univerzální modul, ve kterém mohou být umístěny různé ovládací prvky. Používání klimatizace je snadné a celá jednotka je díky vylepšenému rozmrazování účinnější.

Dálkové ovládání pomocí mobilní aplikace
Po stažení nové mobilní aplikace „My Truck" bude řidič moci sledovat a aktivovat některé funkce vozidla dálkově. Aplikace nabízí možnost dálkového zapnutí topení, kontroly stavu alarmu, zámku dveří a hladin kapalin.

Zdroje: TZ Volvo Truck Czech s.r.o.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz