Mercedes a virtuální realita  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Mercedes a virtuální realita

Mercedes a virtuální realita

 
mercedes-2

čtvrtek, 26. září 2019

Mobilní simulátor umožňuje odborníkům společnosti Daimler setkávat se s řidiči v jejich obvyklém pracovním prostředí. Tím jsou zajištěny jednak výsledky s větší vypovídací hodnotou a za druhé mohou vývojáři získat praktické poznatky pro své výzkumy během kratší doby a od více řidičů nákladních vozidel. Při simulacích nalézají uplatnění nejmodernější technologie z oblasti virtuální reality s modely 3D a měřicích senzorů.

 

Vývojoví inženýři poprvé vyjeli do terénu s mobilním simulátorem, určeným pro uživatelské testování. Řidiči nákladních vozidel mohou v tomto simulátoru testovat prototypy budoucích digitálních ovládacích menu a nových aplikací. Základem jsou aktuální systémy nového modelu Mercedes-Benz Actros. Zkušenosti testujících osob jsou přímo využívány při dalším vývoji společnosti Daimler Trucks. Vývojáři společnosti Daimler Trucks s ním v červenci objížděli dálniční parkoviště podél hlavních dopravních tepen v okolí Stuttgartu.

 

Pozitivní ohlasy řidičů

Dr. Christian Ballarin, vedoucí oddělení Advanced Engineering Daimler Trucks pro asistenční systémy, autonomní jízdu a konektivitu ve společnosti Daimler Trucks, k tomu říká: „Ohlasy řidičů nákladních vozidel jsou po prvních testech velmi pozitivní. Řidiči mají radost z toho, že je aktivně zapojujeme do vývoje ovládacích systémů, které každý den používají při výkonu svého zaměstnání, a těší se i z toho, že jim spoluúčastí na testech prokazujeme důvěru a uznání. Velkou výhodou naší mobilní zkušební laboratoře je skutečnost, že my díky ní můžeme jezdit za řidiči a nikoli oni za námi. Jestliže se řidiči účastní testů ve svém pracovním prostředí, jsou jejich reakce ještě autentičtější. To představuje enormní přidanou hodnotu pro naši vývojovou práci.“

 

Průzkum uživatelské přívětivosti

Řidiči nákladních vozidel nosí během testu speciální elektronické brýle 3D, v nichž virtuálně vidí přístrojovou desku nákladního vozidla včetně jízdních situací. Řidiči navíc fyzicky drží v rukou příslušný multifunkční volant nákladního vozidla. Volant je vzájemně propojen se simulací 3D. V tomto prvním kroku nové testovací řady zkoumají inženýři společnosti Daimler především uživatelskou přívětivost struktury menu na budoucích displejích přístrojové desky a také akceptaci portfolia různých aplikací mezi řidiči nákladních vozidel.

 

Celý článek přinese magazín Truck & business

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz