Kögel Trucker Tipper na veletrhu Bauma  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Kögel Trucker Tipper na veletrhu Bauma

Kögel Trucker Tipper na veletrhu Bauma

 
kogel

středa, 30. ledna 2019

Zlatým hřebem systémů Kögel na veletrhu bauma je v roce 2019 Kögel Trucker Tipper (KTT). Podobně jako u jeho konkurenta co do názvu – Kögel Trucker Trailer (KTT) – je také Kögel Trucker Tipper dokonale přizpůsoben požadavkům řidičů. Pozornost se jednoznačně zaměřuje na snadnou využitelnost v každodenním používání a vyšší užitečné zatížení. KTT bude k vidění od 8. do 14. dubna na veletrhu bauma 2019 u společného stánku Humbaur/Kögel 928/1 na volném prostranství.

 

Výchozí základnu KTT tvoří rám optimalizovaný na užitečné zatížení a hmotnost a korbová vana z inteligentní kombinace materiálů. 3nápravový korbový sklápěcí návěs s ložným objemem 24 m³ vystavený na veletrhu bauma 2019 představuje variantu se dnem korby o tloušťce 4 milimetrů ze zušlechtěné oceli Hardox 450, bočnicemi z hliníkového plechu o tloušťce 5 milimetrů vysoce odolného proti opotřebení a zadní stěny z hliníkového plechu o tloušťce 7 milimetrů vysoce odolného proti opotřebení. Tato kombinace je ideální pro stavební materiály jako štěrk a písek. V porovnání s korbovým sklápěcím návěsem Kögel s ocelovými bočnicemi o tloušťce 4 milimetrů a ocelovou zadní stěnou o tloušťce 4 milimetrů lze novými bočnicemi a zadní stěnou z hliníku snížit vlastní hmotnost návěsu až o 430 kilogramů.

Také u sklápěcích návěsů Kögel Trucker Tipper je v popředí zájmu snadná využitelnost, kterou lze realizovat jednoduše pomocí řady sériově vestavěných dílů resp. pohodlně díky rozmanitému programu individuálního vybavení. Sklápěč Kögel Trucker Tipper například disponuje optimalizovaným rozvorem náprav za účelem co nejlepšího rozložení nákladu. Díky tomu má návěs lepší jízdní vlastnosti i vlastnosti při seřazování a manipulaci a také zvýšenou stabilitu při sklápění ve složitém terénu. Korbový sklápěč má navíc o 170 mm prodloužený přesah korby. Volitelně připevňovaná násypka tedy není nutná. Tím se ušetří nejen peníze, ale také hmotnost. Nahoru vyklápěný sklopný uzávěr na ochraně proti podjetí a volitelný hranatý plech na ochraně proti podjetí zamezují znečištění během sklápění. Zajišťovací háky se při vyklápění nákladu automaticky zasunou do ukončení zádě a jsou tak rovněž chráněny před znečištěním a poškozením. Díky tomuto zajišťovacímu ústrojí výklopné zadní stěny nemůže při zavírání dojít k sevření kamenů a výklopná zadní stěna optimálně přiléhá k bočnicím. 

Na sklápěcím návěsu Kögel Trucker Tipper si můžete prohlédnout volitelně dodávaný blok zadních světel LED Kögel LUXIMA s integrovanou kontrolou prostoru, do kterého couváte, oceněný třetím místem v mezinárodní oborové soutěži „Trailer Innovation 2017“. Senzory kontroly prostoru, do kterého couváte, jsou přitom úsporně zabudovány do LED bloku zadních světel Kögel LUXIMA a držáku RZ. Již není potřeba přídavný prostor pro nástavbu na zádi vozidla.

Jako pomůcka k najíždění a na komplikovaném podkladu je u sklápěcích návěsů Kögel Trucker Tipper volitelně montována poháněná náprava SAF TRAK. Rozhodující přídavný tlak korbového sklápěče Kögel zajišťují dva hydraulické motory s radiálními písty, které jsou umístěny v nábojích hřídele poháněné nápravy přívěsu. Systém pohonu přitom využívá hydraulický tlak, který tahač stejně dodává, ke zvedání korby.

Další individuální výbava na výstavním exponátu
K zajištění ještě vyššího užitečného zatížení je sklápěcí návěs Kögel Trucker Tipper vybaven lehkými konstrukcemi, jako jsou hliníkové disky kol a hliníkové vzduchojemy. Výstavní exponát pro veletrh bauma 2019 obsahuje navíc speciální výbavu, jako je bedna na nářadí, obslužná plošina, svinovací plachta, zvedací náprava a blikající boční obrysová světla pro zvýšení bezpečnosti provozu a zamezení nehodám při odbočování a mnoho dalších.

Povrchová vrstva KTL: trvalá ochrana proti korozi
Celý rám i korba korbového sklápěcího návěsu Kögel Trucker Tipper jsou trvale chráněny proti korozi prostřednictvím nanokeramické technologie a povrchové vrstvy KTL s následně naneseným lakem vytvrzeným UV zářením.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz