Gebrüder Weiss testuje možnosti nákladního vozu s nulovými emisemi  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Gebrüder Weiss testuje možnosti nákladního vozu s nulovými emisemi

Gebrüder Weiss testuje možnosti nákladního vozu s nulovými emisemi

 
elektromobilita

úterý, 1. října 2019

Gebrüder Weiss testuje v městských zónách ve Vídni jeden z prvních plně elektrifikovaných nákladních vozů. Nulové emise a minimální hlukové znečištění způsobované zásobováním městských aglomerací jsou klíčovými faktory přínosu pro jejich obyvatele.

 

E-kamion, jehož dodavatelem je společnost MAN, je v programu testování od konce roku 2018. „Gebrüder Weiss je zakládajícím členem Rakouské rady pro udržitelnou logistiku. Je tedy přirozené, že jdeme příkladem a testujeme toto řešení, které dokáže ušetřit více než 25 tun emitovaného CO2 ročně,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

E-kamion na jedno nabití ujede až 140 km, jeho možné zatížení je až 10 800 kg a využívá se převážně pro přepravu sběrných zásilek. Jeho nabíjení trvá 10 hodin, ale umožňuje také rychlé dobití za 45 minut. „Pilotní fáze, která potrvá 2 roky, se promítne do vývoje dalších nákladních automobilů, které v budoucnu postupně zařadíme do provozu. Konečným cílem je elektrifikace přepravy po městě. Gebrüder Weiss chce přispívat ke zlepšování života společnosti jako takové a životní podmínky obyvatel jsou jednou z nejdůležitějších rovin této firemní hodnoty,“ dodává Jan Kodada.

Nasazení e-kamionu ve Vídni je pilotní fází dlouhodobého projektu. Gebrüder Weiss se věnuje rozšiřování vlastních zkušeností a odborných znalostí tak, aby výhledově docílil neutrality v emisích CO2. „Úspěšné uspokojování potřeb budoucích generací se nám podaří pouze tehdy, pokud již dnes dokážeme vyvinout úsporná řešení a alternativní koncepce. Jedním ze strategických cílů Gebrüder Weiss je proto využití inteligentních logistických řešení pro zajištění přepravy. Chceme dosáhnout vytvoření udržitelných dodavatelských řetězců,“ říká Jürgen Bauer, člen správní rady společnosti Gebrüder Weiss.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz