Důstojný pokračovatel tradice velkoprostorových mercedesů  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Důstojný pokračovatel tradice velkoprostorových mercedesů

Důstojný pokračovatel tradice velkoprostorových mercedesů

 
mercedes-2

úterý, 11. února 2014

Nová třída V bude od letošního roku plnit roli největšího člena rodiny osobních vozů Mercedes. Třída V kombinuje nabídku místa a všestrannou funkčnost s kvalitou, estetikou, komfortem a příkladnou bezpečností. To vše činí z třídy V ideální vůz pro náročné provozovatele osobní dopravy. Vůz absolvoval v posledním lednovém týdnu světovou premiéru a na trh bude uveden ve druhém čtvrtletí 2014.

 

Nová třída V bude nabízena v sestavě dvou rozvorů, tří délek karoserie v rozmezí 4895 až 5370 milimetrů, tří motorů a bohaté nabídky výbav na přání. Zcela záměrně vynecháme v první prezentaci popis exteriéru, který nese typické znaky vozidel s třícípou hvězdou. Ostatně snímek dostatečně vypovídá o pečlivém zpracování každého detailu karoserie s důrazem na praktičnost a estetickou hodnotu vozidla.

Interiér nové třídy V je vybaven velmi kvalitními materiály a navržen ve stylu osobních vozů Mercedes. Moderně pojatá kabina je završena decentním dekoračním osvětlením ve třech barevných odstínech. Na první pohled upoutá dynamicky tvarovaná přístrojová deska rozdělená na dvě části a zdůrazňující šířku kabiny. Horní a spodní části jsou od sebe odděleny trojrozměrným ozdobným obložením. Poprvé v této třídě může být horní část přístrojové desky na přání potažená kůží s náročně zpracovaným ozdobným stehováním.

Dojem vysoké kvality a modernosti je umocněn charakteristickými ovládacími prvky a přístroji z osobních vozů Mercedes, mezi něž patří volně situovaný centrální displej, kruhové výdechy ventilační soustavy, multifunkční volant s 12 tlačítky a páka voliče Direkt Select doplněná páčkami na volantu pro volbu režimu převodovky. Další lahůdkou je centrální ovládací jednotka s voličem, jehož prostřednictvím lze ovládat veškeré telematické funkce gesty jako u chytrého telefonu, nebo zadáváním písmen a znaků. Kromě toho má řidič k dispozici internetový prohlížeč, systém hlasového ovládání Linguatronic a přenos dat o dopravní situaci v reálném čase. Dokonalý zážitek z poslechu hudby zajistí na přání dodávaný audiosystém Burmester® Surround Sound System s 16 reproduktory a basreflexním boxem.

V době uvedení na trh, koncem května 2014, bude nová třída V nabízena v dlouhé verzi s délkou 5140 mm, rozvorem 3200 mm a prodlouženým převisem. Tuto variantu lze objednávat od března 2014. Později bude následovat kompaktní a extra dlouhá varianta. Více viz T&b 1/2014, kde se zaměříme na pohonný řetězec a inteligentní elektroniku, která se podílí nejen na vysokém komfortu, ale zejména na aktivní bezpečnosti vozidla.

Napsal: Vlastík

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz